balsam

DAX Sun Balsam do opalania z masłem kakaowym SPF10

9/23/2012 AngelikaK 0 Comments

Witam Was niedzielnie i dosyć leniwie...
Bardzo Wam dziękuję za tak liczne odwiedziny na blogu. Będę wdzięczna za wszelkie komentarze :)
Dzisiaj recenzja. Miłej lektury!

Pod koniec sierpnia otrzymałam od koleżanki Balsam do opalania z masłem kakaowym SPF 10 DAX Sun. Chętnie Wam nieco o nim opowiem.

Koleżanka otrzymała ten balsam od producenta kosmetyku jako produkt do testowania. Ja w tej akcji udziału nie brałam. Zaskoczyła mnie bardzo data ważności balsamu to: 12.2012. Jaki był sens wysyłania kosmetyków do testowania z tak krótkim terminem ważności w czasie, gdy lato praktycznie się skończyło?!? Tego nie wiem... Ale zapewniam, że ten fakt nie miał wpływu na ocenę z mojego testowania. No poza jednym faktem...Niestety, z przyczyn wyżej opisanych, nie jestem w stanie ocenić jego ochrony przeciwsłonecznej.
Niemniej jednak zrobiłam z balsamu użytek i stosuję go na co dzień, zamiast zwykłego balsamu do ciała. 

Informacje ze strony producenta:

Balsam do opalania z masłem kakaowym SPF 10 zapewnia bezpieczeństwo skórze o niskiej wrażliwości na promienie słoneczne.
Skuteczną ochronę przed oparzeniami słonecznymi gwarantuje fotostabilnysystem filtrów ochronnych UVA/UVB Balance, zgodny ze standardami UE. Ochronę DNA skóry zapewnia DNA-Bio-Protector – wyciąg roślinny o silnym działaniu antywolnorodnikowym i osłaniającym DNA komórek. Intensywną pielęgnację zapewniają skórze masło kakaowe, izolowane z ziaren drzewa kakaowego oraz gliceryna, które doskonale chronią przed wysuszeniem, regenerują i nadają opaleniźnie piękny kolor.

Preparat wodoodporny - chroni skórę również podczas kąpieli.
Nie powoduje podrażnienia fototoksycznego.
Kompozycja o zapachu Cocoa Butter nie zawiera alergenów.
Preparat przebadany dermatologicznie i fotoalergologicznie. 

Po tygodniu stosowania mogę śmiało stwierdzić, iż producent trafił w mój gust. Balsam ma naprawdę cudowny, charakterystyczny zapach masła kakaowego. A jego konsystencja jest idealna! Balsam doskonale się wchłania w skórę, doskonale rozprowadza i nie pozostawia tłustej powłoki na ciele. Moja skóra po użyciu balsamu jest bardzo dobrze nawilżona, aksamitnie miękka i pachnąca.

Butelka o pojemności 150 ml jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Można ją postawić na zakrętce.Jest dość płaska, więc nie zajmuje wiele miejsca w kosmetyczce. Zakrętka jest wbudowana na stałe, wystarczy przekręcić i możemy korzystać z balsamu. Jednakże po zamknięciu butelki, na zakrętce pozostaje kropla balsamu, o której należy pamiętać, by nie pobrudzić ubrania lub kosmetyczki.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tego balsamu  i w przyszłym roku bliżej przyjrzę się innym kosmetykom z tej serii.

Zobacz także:

0 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Posty zawierające linki oraz reklamę będą usuwane.
Zostawiając komentarz akceptujesz Politykę prywatności .