BIC

Maszynki i żel do golenia BIC

10/27/2012 AngelikaK 2 Comments

Dzięki serwisowi BANGLA miałam możliwość przetestować produkty, których nie znałam. Tym razem były to maszynki do golenia oraz żel do golenia firmy BIC.
Zestaw, który otrzymałam do testów, był naprawdę duży i zawierał:
  • Żel do golenia BIC Soleil Lady Gel
  • Maszynki BIC Flex 3 Comfort - maszynki głównie dla mężczyzn 
  • Maszynki BIC Flexi Lady
  • Maszynki BIC Miss Soleil
  • Maszynki BIC Soleil Bella

Zacznijmy od żelu do golenia BIC Soleil Lady, którego wcześniej nie znałam.
Ma cudownie kwiatowy zapach i przyjemny kolor. Żel jest bardzo wydajny. Wystarczy zaledwie odrobina, by otrzymać sporą ilość gęstej piany, która pokrywa naszą skórę i nie spływa z niej. Skóra po goleniu jest miękka, nawilżona, bez podrażnień.
Opakowanie o poj. 150 ml kosztuje ok. 12 zł. To niewiele biorąc pod uwagę wszystkie jego zalety. Na pewno skuszę się na jego zakup.


Maszynki BIC Flex 3 Comfort to maszynki głównie dla mężczyzn. Ale ja również je przetestowałam :)
Wygląd mają nieco klasyczny - smukła rączka, pokryta antypoślizgową gumą, do tego ruchoma główka, podwójny pasek nawilżający i aż trzy, niezależne, ruchome ostrza! Ponadto bardzo wygodne wysuwane zabezpieczenie ostrzy, które nie spadnie nam "przypadkiem" w kosmetyczce.
Maszynki BIC Flex 3 Comfort poradzą sobie nawet z kilkudniowym, dość twardym zarostem. I to wiele razy! Maszynka bardzo dobrze prowadzi się po skórze, nie podrażnia jej. Ostrza golą bardzo dokładnie, a skóra już po chwili jest gładka. W porównaniu do maszynek konkurencji są bardzo trwałe. Mąż jest bardzo zadowolony z ich używania. Ja zresztą też.
Sugerowana cena za 3 sztuki w opakowaniu to 10,99 zł. Jak na "jednorazówkę" to niewielka cena. Na pewno znajdzie się na mojej liście zakupów.


Kolej na maszynki damskie, zacznę od tej najskromniejszej, czyli BIC Flexi Lady. Jest to maszynka, która wygląda bardzo klasycznie. W opakowaniu znajdziemy 3 maszynki, każda w innym kolorze, więc można się nimi podzielić z mamą lub siostrą :) Smukła rączka pokryta jest antypoślizgowym tworzywem.
Ruchoma główka wyposażona jest w 3 sprężyste ostrza i pasek nawilżający. Komfort golenia jest naprawdę wysoki. Niestety ostrza dość szybko się tępią, więc nazwa "jednorazówka" nabiera tu dosłownego znaczenia. Sugerowana cena wynosi 11,99 zł za 3 sztuki.
Zaskoczeniem było dla mnie to, że główka maszynki jest zdejmowana (nie wiem, czy to efekt zamierzony, ale i tak się cieszę), bo to przydatna rzecz w podróży, gdy liczy się każdy cm miejsca w kosmetyczce i torbie.
Zabezpieczenie ostrzy, podobnie, jak w przypadku BIC Flex 3 Comfort, wysuwane jest bokiem, więc nie spadnie tak łatwo w kosmetyczce i nie narazi nas na skaleczenia.


Maszynki BIC Miss Soleil kuszą nas swoim oryginalnym wyglądem. To prawdziwa Miss wśród maszynek. Wyróżnia ją grawer z motywem kwiatowym na rączce, piękny kolor w odcieniach różu oraz trzy ostrza. W opakowaniu są aż 4 maszynki, a ich sugerowana cena wynosi zaledwie 12,99 zł.
Miss Soleil, użyta nawet kilkukrotnie, doskonale goli kilkudniowy zarost. Ostrza mają bardzo długą żywotność. Nawet nieruchoma główka nie przeszkadza w dokładnym i wygodnym goleniu.
Rączka jest doskonale wyprofilowana, a żłobienia spełniają rolę antypoślizgową. Dodatkowo pasek nawilżający zapobiega podrażnieniom.
Jestem bardzo zadowolona z tej maszynki i cieszę się, że trafiła w moje ręce.
Jedynym minusem może być osłonka ostrzy, którą dość łatwo zdjąć.


Najlepsze zwykle zostawiam na koniec :)

Według mnie maszynki BIC Soleil Bella to zdecydowany HIT wśród maszynek, które do tej pory miałam okazję używać. A używałam ich wiele, z różnych firm. Cieszę się, że serwis Bangla umożliwił mi poznanie tej nowości :)
W opakowaniu znajdziemy 3 maszynki o oryginalnym kształcie, każda w innym kolorze. Rączka jest idealnie wyprofilowana i pokryta antypoślizgowym tworzywem.
Ruchoma główka wyposażona jest w aż 4 ruchome, pracujące niezależnie od siebie (!) ostrza oraz gumowy pasek. To wszystko sprawia, że golenie maszynkami Soleil Bella jest prawdziwą przyjemnością.
Jak już wcześniej wspominałam, zwracam uwagę na osłonkę ostrzy. Tu zdejmowana jest bokiem.
Sugerowana cena to 17,99 zł za 3 maszynki, czyli ok. 6 zł za jedną sztukę. To dość sporo. A naprawdę warto, bo żywotność ostrzy to kolejna ogromna zaleta tej maszynki. To już nie jest jednorazówka. Ta maszynka służy po prostu na dłużej.Podsumowując, dla mnie numerem jeden wśród maszynek, które przetestowałam i których kiedykolwiek używałam, jest  maszynka BIC Soleil Bella. Z cała pewnością zagości w mojej łazience na bardzo długi czas.

Zobacz także:

2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Posty zawierające linki oraz reklamę będą usuwane.
Zostawiając komentarz akceptujesz Politykę prywatności .