Dove

Jesteśmy Piękne! Tylko brak nam pewności siebie ♥

5/27/2017 AngelikaK 6 Comments

Ostatnie tygodnie były bardzo intensywne i pełne wrażeń. Najpierw bardzo spontaniczny (i przy tym bardzo udany) wyjazd do Zakopanego. A w miniony weekend Konferencja Meet Beauty i Targi Beauty Days w Nadarzynie. Relację na bieżąco mogliście śledzić na Instagramie, natomiast w najbliższym czasie postaram się ubrać to w słowa i napisać o moich wrażeniach. Dowiecie się kogo poznałam, ile wiedzy zyskałam i czy wybiorę się za rok.

Dziś chciałabym nawiązać do jednej rzeczy, którą sobie uświadomiłam kilka dni temu. To będzie chyba najbardziej osobisty post, jaki do tej pory tutaj napisałam. 

Gdy pojawiłam się w TAM, pośród tylu pięknych kobiet (z perfekcyjnym manicure, w pełnym makijażu), poczułam się niepewnie. Nie tylko dlatego, że mój makijaż był daleki od doskonałego (stan cery zresztą też), a paznokcie pociągnięte jedynie bezbarwnym utwardzaczem (zwyczajnie nie zdążyłam ich zrobić, a w danej chwili idealne paznokcie nie były i chyba nigdy nie będą priorytetem). Nagle poczułam, że "chyba nie pasuję" do tego grona. Co ja tam robię - szara myszka - wśród tylu pięknych kobiet?
Ależ to było głupie! Teraz się z tego śmieję, bo wiem, że to stres tak na mnie wpłynął. I (silniejsza ode mnie) próba porównywania się z innymi kobietami. Ty też na pewno tego doświadczyłaś chociaż raz w życiu. Pomimo odważnych kolorów w ubiorze, które zwykle dodają mi odwagi, nie potrafiłam wtedy przezwyciężyć tego uczucia. A przecież na co dzień nie brakuje mi pewności siebie, nie brakuje uśmiechu na mojej twarzy. Jestem, jaka jestem, cenię sobie naturalność. Czasem strzelam gafy, ale potrafię śmiać się sama z siebie. Nigdy nie starałam się być taka, jak większość.


Dlaczego o tym wspominam? Bo okazuje się, że jestem jedną z wielu. Wielu zakompleksionych, niepewnych własnego wyglądu i poczucia własnej wartości Kobiet. 

Ten post powstał w wyniku przeczytania raportu Dove*, którego wyniki mnie zatrwożyły. Wynika z niego, że zaledwie "2 na 10 Polek przyznaje, że czują się piękne"!! To strasznie smutne, bo przecież my, Polki, uchodzimy za jedne z najpiękniejszych na świecie!!! Tylko brakuje nam pewności siebie.A wszystkiemu winne głównie Social Media. Zauważyłaś zapewne, że chociażby na Instagramie mnóstwo pięknych (idealnych wręcz!!) kobiet/mieszkań/śniadań itp. Bo tam przecież liczy się Piękno, a nie Naturalność :( 

Na szczęście to wszystko jest fikcją. Wyidealizowanym wirtualnym światem, z którego w każdej chwili możemy się wymiksować. I wreszcie zacząć żyć. Tu i teraz.
I choć niedoskonałe, to PIĘKNE, bo NATURALNE!

"9 na 10 kobiet (85%) i 8 na 10 dziewcząt (79%) przyznaje, że niska samoocena sprawia, że wycofują się z życia społecznego, rezygnując ze spotkań z przyjaciółmi i bliskimi. Unikają również budowania poważniejszych relacji damsko-męskich, ponieważ nie akceptują swojego wyglądu

Znasz to? Bo ja tak. Doskonale. 

Ileż bezsensownych wieczorów przesiedziałam w domu, zamiast wyjść do ludzi, poznać kogoś nowego, poznać nowe miejsca i sytuacje. Ta sytuacja miała miejsce głównie w czasie liceum. Dopiero na studiach zrozumiałam, jak wiele czasu straciłam i jak niesłusznie popadłam w kompleksy - dziś tak do końca sama nie wiem, dlaczego. Ale chyba każdy ma taki okres w życiu.

W dorosłym życiu też unikałam wielu stresowych (tak mi się wydawało) sytuacji, nie wychodziłam ze swojej strefy komfortu, bo nie czułam się pewnie. Moje nadprogramowe kilogramy, których z powodu lenistwa, ogromnych ciągotek do słodyczy (i przy okazji uwarunkowań genetycznych) nie jestem w stanie zrzucić, tylko potęgowały to uczucie beznadziejności. Ale koniec z tym! 

W tym roku kończę 35 lat. Dość życia zmarnowałam na kompleksy. Muszę zaakceptować siebie taką, jaka jestem, a wszelkie swoje słabości przekuć w sukces. Wierzę, że prędzej, czy później, uda mi się to. I Tobie życzę tego samego ♥
► Znajdź pozytywy w swoim ciele!
► Nie szukaj wad na siłę!
► Zaakceptuj to, jaka jesteś, bo szkoda Twojego życia na porównywanie się do innych!


Jesteśmy Piękne – powiedzmy to głośno...

A Ty, czujesz się PIĘKNA?? 

*Dane pochodzą z Dove Global Beauty & Confidence Report

Zobacz także:

6 komentarzy:

 1. ja tam czuję się piękna, chociaż miewam takie dni, kiedy uważam inaczej:P

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam na spotkaniu Dove i odkąd wyszłam staram się bardziej przychylnym okiem spoglądać na siebie, nikt nie jest idealny, a piękno nie tylko nosimy w sobie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Statystyki nie kłamią, a szkoda, bo przecież każda z nas jest wyjątkowa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie napisane :) Czasem czuję się piękna, innym razem nie...;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że każda z nas znajdzie w sobie coś pięknego ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dokładnie, każda ma w sobie coś wyjątkowego :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Posty zawierające linki oraz reklamę będą usuwane.
Zostawiając komentarz akceptujesz Politykę prywatności .