Dove

#60 lat kostki myjącej Dove (+ pierwsze reklamy z 1957 roku!)

12/12/2017 AngelikaK 1 Comments

Wiecie, że kostka mająca Dove obchodzi w tym roku 60 urodziny? 

#60 lat kostki myjącej Dove

Na rynku istnieje już od 1957 roku 🎂 A pojawienie się kostki myjącej obok tradycyjnego mydła było rewolucją, głównie ze względu na jej właściwości.
To nie jest bowiem typowa kostka. Od zwykłego mydła różni się przede wszystkim składem, bo zawiera w sobie aż 1/4 kremu nawilżającego. 

Warto zaznaczyć, że kostka myjąca Dove polecana jest przez dermatologów, również do demakijażu, szczególnie do oczyszczania skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Świetnie zmywa makijaż pozostawiając skórę gładką i czystą. 

"Codzienny rytuał piękna Dove 
Codzienne mycie twarzy to dla wielu osób rytuał każdego poranka i wieczora. Czynność dość prozaiczna, niejednokrotnie wykonywana odruchowo. Teraz z kostką myjącą Dove pora na zmianę! Jest wiele sposobów oczyszczania skóry, ale dla większości osób uczucie czystości i odświeżenia zapewnia mycie twarzy przy użyciu wody.Jednak sama woda nie wystarczy. Dlatego dla zachowania dobrej kondycji skóry jest istotne to, po jaki produkt sięgniemy."

#60 lat kostki myjącej Dove

Kostka ma szerokie zastosowanie w każdym domu - zaczynając od mycia rąk, twarzy, czy całego ciała. Idealnie nadaje się np. do mycia pędzli i jako odświeżacz w szafie. Towarzyszy nam również na wakacjach, gdzie jest po prostu wygodniejsza do spakowania. Uwielbiam ją za delikatny, kremowy zapach 😇 I choć mydło w płynie stało się popularniejsze i wygodniejsze w stosowaniu, zawsze mam jakąś kostkę w zapasie. 

#60 lat kostki myjącej Dove

#60 lat kostki myjącej Dove

#60 lat kostki myjącej Dove

#60 lat kostki myjącej Dove

#60 lat kostki myjącej Dove

#60 lat kostki myjącej Dove

Ale Dove to przede wszystkim misja. Dążenie do pokazania, czym jest #PrawdziwePiękno.
Dlatego w reklamach tej marki zawsze pokazują prawdziwe kobiety - takimi, jakie są naprawdę - bez względu na rozmiar, wiek, czy narodowość. Dzięki temu nawet młode dziewczęta są zainspirowane, budują poczucie własnej wartości i uczą się kochać swoje ciała.

"60-te urodziny kostki myjącej, to doskonały moment, aby przypomnieć, że marka Dove już od sześciu dekad wspiera kobiety w definiowaniu ich prawdziwego piękna. Z tej okazji powstał niezwykły film, który pokazuje retrospektywę kultowych momentów piękna i dziedzictwo marki Dove. Marki, która od lat konsekwentnie zaprasza prawdziwe kobiety do udziału w swoich kampaniach i doskonale dba o ich skórę. Dzięki Dove, przez ostatnie dekady kobiety na nowo definiowały słowo “piękno”, budowały swoją pewność siebie, a także zwalczały stereotypy."

#60 lat kostki myjącej Dove


W ramach ciekawostki - dotarłam do pierwszych reklam z 1957 i 1960 roku:
Używacie kostki myjącej Dove?


Zobacz także:

1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Posty zawierające linki oraz reklamę będą usuwane.
Zostawiając komentarz akceptujesz Politykę prywatności .