Fit jedzenie – jak zrobić lazanie?

Zdrowe jedzenie to klucz do tego, aby czuć się dobrze i wyglądać dobrze. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka zdrowszych zamienników swoich ulubionych potraw, aby cieszyć się ich smakiem bez przeszkód. Ciekawą alternatywą jest więc przepis na zdrową lazanię. Można szybko i w prosty sposób przygotować ją w domu, używając tylko kilku podstawowych składników. To dlatego jest to przepis idealny dla osób ceniących sobie wyjątkowy smak, a jednocześnie zdrowie.

Sos beszamelowy do lasagne – niech będzie fit!

Podstawą dobrej lasagne, która faktycznie zachwyci każdego, z całą pewnością jest sos beszamelowy. Okazuje się, że może być on przygotowany w wersji fit i tym samym być o wiele zdrowszym od swojej klasycznej wersji! Wystarczy jedynie wiedzieć, jakie składniki między sobą pozamieniać. Aby sos beszamelowy użyty do lasagne faktycznie był fit, koniecznie trzeba użyć chudego mleka oraz masła kokosowego. Dzięki temu zachowa on odpowiedni smak oraz gęstą konsystencję, ale jednocześnie będzie mniej kaloryczny i tym samym zdrowszy. Na pewno sprawdzi się on w przypadku osób, które zwracają dużą uwagę na to, co jedzą. Chude mleko dodatkowo można zastąpić mlekiem sojowym. Jest to głównie wersja dla wegan. W rondelku należy podgrzać dwie szklanki mleka, dodać dwie łyżki masła kokosowego oraz trzy łyżki mąki. Cały czas trzeba mieszać, aby nie przypalić i, aby nie pojawiły się trudne do rozprowadzenia grudki. Dzięki temu sos zachowa swoją gładkość i aksamitność, które są tutaj kluczem do sukcesu.

Fit lasagne – kalorie

Wiele osób, które stawiają na zdrowe odżywianie i zwracają szczególną uwagę na spożywane posiłki, chciałoby wiedzieć, ile kalorii ma taka fit lasagne. Okazuje się, że niewiele i spokojnie może być przyrządzana od czasu do czasu na każdej diecie. Sos beszamelowy, który w lasagne jest zdecydowanie najbardziej kaloryczny, dzięki pewnym udoskonaleniom, znacznie traci na swojej kaloryczności. W 100 gramach sosu jest mniej niż 100 kalorii! Wystarczy zamienić niektóre składniki, a sos na pewno nie straci na aksamitności oraz smaku. Dzięki temu spory kawałek lasagne wcale nie musi mieć więcej niż 300 kalorii! Dzięki temu spokojnie można jeść swoje ulubione dania, a jednocześnie cieszyć się piękną sylwetką.

Fit lasagne – przepis na zdrowie

Okazuje się bowiem, że w zdrowszej wersji można przygotować prawie każde ulubione danie. Wystarczy zastanowić się jedynie nad tym, które jego składniki są najbardziej kaloryczne i poszukać zdrowego, a jednocześnie tak samo dobrego w smaku zamiennika. W przypadku fit lasagne na pewno najlepszym pomysłem będzie wprowadzenie zmian w sosie beszamelowym, a także wybór makaronu pełnoziarnistego. Dzięki temu cała lasagne będzie mogła stracić nawet połowę swoich kalorii! Nikt przecież nie powiedział, że na diecie nie można sięgać po swoje ulubione potrawy oraz przekąski. Oczywiście jednak wszystko musi być przeprowadzone z głową. Fit dania na pewno będą doskonałym uzupełnieniem każdej diety i pozwolą utrzymać odpowiednią, wymarzoną sylwetkę.