Kosmetyki azjatyckie – sekret wiecznie młodej skóry

Obecnie wiele mówi się na temat kosmetyków koreańskich oraz tego, jaki dobroczynny wpływ mają one na skórę. W związku z tym coraz większe ich ilości pojawiają się zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i internetowych. Czy jednak faktycznie ich działanie jest aż tak spektakularne?

Koreańska pielęgnacja twarzy – na czym polega?

Koreańska pielęgnacja przede wszystkim opiera się na wieczornej pielęgnacji, która odbywa się w dziesięciu krokach. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie twarzy za pomocą olejku. Kolejno natomiast Koreanki stosują pianki, również by oczyścić naskórek w jeszcze bardziej dogłębny sposób. Następnym krokiem tej pielęgnacji jest zastosowanie peelingu, który pomaga skutecznie usunąć martwy naskórek. Po peelingu przychodzi czas na tonik. Wyrównuje on pH skóry, ale również ją nawilża. W koreańskiej pielęgnacji wmasowuje się go bądź wklepuje w skórę. Koreanki unikają korzystania z wacików, mocno podrażniających skórę ręczników itp. Czekają również by każda substancja samoczynnie się wchłonęła.

Po toniku natomiast Koreanka stosuje esencje, które również delikatnie wklepuje w swoją skórę. Kolejny krok to natomiast ampułki z aktywnymi substancjami. Najlepiej jest nakładać je na lekką ściereczkę z mikrofibry i następnie delikatnie przykładać do twarzy. Ostatni już masaż po ampułkach obejmuje natomiast wmasowanie i wklepanie serum w twarz. Serum ma silne działanie nawilżające, ale pomaga również i spłycać zmarszczki. Następnie Koreanki stosują maseczki w płachcie, kolejne krem pod oczy i zazwyczaj również całonocną maseczkę w formie żelu. Pozwala ona skórze przez cały czas skutecznie się regenerować.

Pielęgnacja koreańska – jaki skrywa sekret?

Można zatem powiedzieć, iż prawdziwym sekretem każdej Koreanki, jest przede wszystkim systematyczność. Każdego dnia stosują one aż dziesięć etapów pielęgnacji, oczywiście w odpowiedniej kolejności. Dzięki temu ich skóra jest zawsze odpowiednio nawilżona, oczyszczona oraz odżywiona. Sekretem w tej dziedzinie jest zatem przede wszystkim regularność w staraniach o piękną skórę.

Koreańskie kosmetyki do twarzy

Koreańskie kosmetyki wyróżniają się oczywiście przede wszystkim tym, iż posiadają bardzo dobre składy, zazwyczaj naturalne. W kosmetykach tego typu stosowane są również nietypowe składniki i nowoczesne technologie, które jeszcze dopracowują działanie wszystkich substancji. W koreańskiej pielęgnacji są wykorzystywane chociażby takie składniki jak ekstrakt ze śluzu ślimaka czy też jad węża. Te niespotykane i niezwykłe składniki, mają rewelacyjny wpływ na stan cery.

Maseczki koreańskie i efekty ich stosowania

Koreańskie maseczki również zawierają moc składników naturalnych i naturalnych substancji odżywczych. Dlatego ich działanie jest różnorodne. Oprócz nawilżenia, są one w stanie zagwarantować również działanie przeciwtrądzikowe czy też przeciwzmarszczkowe. Jednak głównym efektem ich działania jest przede wszystkim to, iż dzięki nim skóra jest delikatna, a jej nawilżenie jest zawsze na najlepszym poziomie.