Kreatywne pomysły na randkę

Walentynki już za nami, ale pomysły na niezapomnianą randkę zawsze się przydają! Jak zrobić dobre wrażenie na chłopaku i sprawić, że będzie o nas myślał przez najbliższy tydzień? W tym artykule poruszę kilka ważnych tematów, których przemyślenie pozwoli uniknąć nieudanego pierwszego spotkania. Na randce powinniśmy przede wszystkim dobrze się bawić – miejsce i sposób spędzania czasu powinien pasować do charakterów obydwu stron.

Co można robić z chłopakiem na pierwszej randce?

Pierwsze spotkanie to czas na długą rozmowę, aby poznać się wzajemnie i wybadać, czy jest szansa na bliższą relację. Dlatego uważam, że pierwsza randka powinna odbyć się w miejscu, w którym można bez przeszkód wymieniać myśli. Jednocześnie warto podjąć razem jakąś aktywność – na przykład zwiedzanie ogrodu zoologicznego lub galerii sztuki. Dzięki temu tematy do rozmów pojawią się same, a po spacerze można wpaść do najbliższej kawiarni i dalej się zapoznawać. Jeśli umawiamy się z chłopakiem, którego poznałyśmy przez Internet i już wiemy coś na temat jego zainteresowań, powinnyśmy wziąć je pod uwagę. Czasami wyjście na strzelnicę dostarczy obydwu stronom więcej wrażeń niż wykwintna kolacja.

Pierwsza randka – restauracja to dobry pomysł?

Najwięcej par po raz pierwszy spotyka się w restauracji lub kawiarni. Nie jest to zły pomysł – każdy lubi zjeść coś dobrego. W oczekiwaniu na kolację lub deser rozmowa będzie się kleiła, a siedząc naprzeciwko siebie możemy lepiej odczytywać mimikę drugiej osoby. Osobiście zwracam uwagę na to, czy chłopak traktuje obsługę z szacunkiem – to może powiedzieć bardzo wiele na jego temat. Jeśli jest nieuprzejmy wobec kelnerki, prawdopodobnie w przyszłości nie będzie zachowywał się grzecznie wobec moich rodziców lub innych ważnych dla mnie osób. Oprócz tego, randka w restauracji dostarcza nam informacji na temat gustu kulinarnego partnera. Dzięki temu na drugim spotkaniu możemy uraczyć go własnoręcznie przygotowanymi przekąskami lub słodyczami!

Jak zaprosić chłopaka na randkę?

Przyzwyczaiłyśmy się do tego, że to chłopak jest odpowiedzialny za pierwszy krok. Sama czułam się niezręcznie, gdy pierwszy raz chciałam zaprosić chłopaka na randkę – wydawało mi się, że to rzadkość. Na szczęście sytuacja się zmienia i coraz częściej obydwie strony inicjują spotkania. Jeśli chcemy zaprosić na randkę znajomego, który nam się podoba, możemy do tego podejść na dwa sposoby. Pierwszą opcją jest luźne zaproszenie, które nie sugeruje romantycznych intencji – na przykład „Chciałbyś wyskoczyć ze mną na kawę?”. Dopiero w trakcie spotkania okaże się, czy chłopak myśli o nas w kategoriach przyjacielskich, czy ma nadzieję na coś więcej. Odważniejsze dziewczyny mogą powiedzieć bez owijania w bawełnę: „Chciałabym cię poznać bliżej. Umówiłbyś się ze mną? Mam na myśli randkę”.

Pomysł na randkę w romantycznym miejscu

Osobom, które mieszkają w urokliwej okolicy, pragnę zaproponować szczególny pomysł na randkę. Piknik nad jeziorem z domowymi ciasteczkami i lekkim drinkiem, a może spacer wzdłuż morskiego wybrzeża? Wystarczy zastanowić się, gdzie w swoim miejscu zamieszkania możemy znaleźć ładne widoki i zaplanować pobyt na świeżym powietrzu. W połączeniu z wieczorną godziną spotkania uzyskamy romantyczną randkę przy zachodzie słońca! Gwarantuję szybko przełamane lody i trwałe, piękne wspomnienia.