Makijaż okazjonalny i jego tajniki

Makijaż to nieodłączny element każdej stylizacji. Dzięki niemu jesteśmy z stanie zatuszować wszelkie niedoskonałości oraz podkreślić atuty. Makijaż można wykonać w profesjonalnym salonie ale także w zaciszu domowym. W dzisiejszym artykule pokażę jak w kilku krokach wykonać makijaż na ważne okazje.

Jak zrobić makijaż wieczorowy?

Makijaż wieczorowy charakteryzuje się większą wyrazistością. Oko musi być mocniej podkreślone, a usta mogą być ciemne, lecz nie jest to konieczne. Zacznij od położenia bazy lub kremu. Krok kolejny to zakrycie korektorem wszelkich niedoskonałości: wyprysków, cieni pod oczami czy naczynek. Podkład nie zawsze dobrze radzi sobie z tego rodzaju problemami skórnymi. W następnym kroku warto zająć się malowaniem oczu dlatego, że jeśli najpierw nałożymy podkład to jest ryzyko, że cienie osypią się a pod oczami zrobi się tak zwana panda. Warto w kącikach nałożyć świetlisty cień, natomiast na końcach ciemny a wszystko to wyblendować cieniem pośrednim. Na górnej powiece warto zrobić ciemną kreskę aby podkreślić efekt, wytuszować rzęsy a brwi podkreślić pomadą. Malowanie brwi jest ważne ponieważ nawet najlepszy makijaż nie będzie wyglądał dobrze, jeśli brwi nie będą podkreślone. Po tych krokach nakładamy podkład, następnie bronzer na policzki oraz rozświetlacz na kości policzkowe. Usta mogą być czerwone lub bordowe, nada to wyrazu oraz charakteru. Wszystko należy utrwalić pudrem lub fixerem do makijażu

Jak zrobić makijaż ślubny?

Ślub to najważniejsze wydarzenie każdej kobiety. Makijaż ślubny musi być wykonany perfekcyjnie. W tym dniu warto jednak postawić na delikatniejszą wersję makijażu, ale jednak nie należy przesadzić ponieważ zbyt delikatny makijaż będzie niewidoczny na zdjęciach. Świetnym rozwiązaniem będzie makijaż glow.

Tak, jak w przypadku makijażu wieczorowego należy w pierwszej kolejności zacząć od bazy i korektora na niedoskonałości. Następnie nałóż bazę na powieki. Użyj świetlistych cieni na powiekach – jasny w kącikach a na środek oraz końcówki matowy. Warto użyć ciemniejszego cienia na zewnętrze kąciki a także dolną powiekę. Użyj tuszu do rzęs oraz podkreśl brwi. Nałóż podkład a następnie róż lub bronzer. na Kości policzkowe, nad ustami oraz w strefie „T” nałóż ulubiony rozświetlacz. Na samym końcu utrwal całość pudrem oraz fixerem, aby makijaż był idealny przez całą noc.

Makijażowe wskazówki

Jeśli masz problem z linią wodną, nosisz soczewki lub często łzawią ci oczy to nałóż odrobinę bazy na linię wodną. Gwarantuje to, że makijaż na dolnej części oka nie rozmaże się.

Podczas podkreślania brwi warto użyć cielistego lub białego, matowego cienia pod łuk brwiowy oraz nad nim. W efekcie brwi będą wyglądały na bardziej podkreślone oraz ładniejsze

Gdy zakrywasz cienie pod oczami użyj ciemniejszego koloru. Korektor jaśniejszy od twojej cery lub tego samego koloru nie zakryje cieni.

Aby podkreślić odpowiednio oczy warto skorzystać z kępek, paska z rzęsami lub założyć je u stylistki, podkreślą odpowiednio oko lub otworzą je.

Jeśli chcesz, aby usta wydawały się większe to nałóż odrobinę rozświetlacza na łuk kupidyna.