Najlepsze kosmetyki do demakijażu

Odpowiedni demakijaż twarzy to coś, na co zwracam szczególna uwagę i jeden z najważniejszych kosmetycznych rytuałów mojego dnia. Dokładne oczyszczenie twarzy z wszelkich pozostałości makijażu jest bardzo istotne i nie wyobrażam sobie, żebym mogła iść spać nie zmywając z siebie brudu całego dnia zmieszanego z podkładem czy tuszem do rzęs. Zabieg ten nie trwa przecież długo, a nasza cera z pewnością odwdzięczy się nam świeżym wyglądem bez nieustannych niespodzianek wyskakujących na twarzy. Zatem po jakie kosmetyki do demakijażu sięgnąć aby w 100% oczyścić skórę z makijażu?

Płyn do demakijażu – jak wybrać najlepszy dla swojej skóry?

W drogeriach i sklepach kosmetycznych możemy spotkać półki pełne najróżniejszych płynów do demakijażu, dedykowane różnym cerom i problemom skórnym. Wszystkie z nich mają spełniać główny cel, a więc oczyszczać skórę z makijażu oraz wspomagać wymagające specjalnego traktowania poszczególne typy cery. W ten sposób możemy znaleźć specyfiki do demakijażu dedykowane skórze trądzikowej, suchej, atopowej czy też borykającej się z rozszerzonymi naczynkami. Dodatkowo wśród asortymentu do demakijażu możemy wyróżnić kilka typów produktów: mleczka, olejki i płyny micelarne. Różnią się one zarówno konsystencją jak i sposobem działania, a wybór odpowiedniego kosmetyku jest w tym wypadku uzależniony preferencjami osoby, która tego wyboru dokonuje. Czym więc różnią się te produkty i jak dobrać najlepiej odpowiadający potrzebom naszej skóry specyfik do demakijażu?

Mleczko do demakijażu

Mleczko do demakijażu to bardzo delikatny produkt, które od dawna stanowi podstawę w demakijażu wielu polek. Dzięki tłustej konsystencji łagodnie usuwa makijaż i lekko nawilża cerę. Niestety mleczka mają również sporo wad. Owa łagodność sprawia, że tego typu produkty nie zawsze są w stanie zmyć wodoodporny lub mocny makijaż. Z kolei tłusty film jaki zostawia mleczko sprawia, że tego rodzaju kosmetyk raczej nie sprawdzi się u posiadaczek cer tłustych, a nawet mieszanych. Czasem zdarzają się też tak tłuste produkty, że po użyciu mleczka nie obejdziemy się bez przetarcia twarzy tonikiem, bo najzwyczajniej w świecie będziemy się kleić.

Olejki do demakijażu

Kolejnymi produktami do demakijażu, o których ostatnio słyszę bardzo często są olejki do demakijażu. Moda na nie przybyła do nas z Azji, gdzie są podstawą pielęgnacji niemal każdej Koreanki. Demakijaż z użyciem tych kosmetyków polega na nałożeniu na twarz specjalnie dobranego olejku, który w kontakcie z wodą tworzy emulsję makijaż i inne tłuste zanieczyszczenia znajdujące się na naszej twarzy. Olejki są przy tym bardzo delikatne, nie podrażniają ani nie wywołują pieczenia nawet w przypadku bardzo delikatnej cery. Niestety posiadają one również wady. Z uwagi na swoja tłusta konsystencję i właściwości komadogenne, czyli zapychające, nie każdy olejek będzie nadawał się do cery tłustej, mieszanej i trądzikowej.

Płyn micelarny, naturalny do demakijażu

Ostatnią grupą produktów do demakijażu są płyny micelarne.  Kosmetyki te obecnie powoli wypierają mleczka i stają się najpopularniejszymi produktami do demakijażu używanymi w polskich domach.  Zawarte w nich micele to specjalne mikrokapsułki, które przyciągają makijaż i inne zanieczyszczenia usuwając je bardzo dokładnie. Nie zostawiają przy tym żadnej tłustej warstwy, a w użyciu przypominają raczej wodę, niż mleczko czy olejek. Płyny micelarne nie podrażniają ani nie przetłuszczają skóry więc z powodzeniem mogą być używane przez posiadaczki cery tłustej i wrażliwej. Nie są one jednak w stanie w żaden sposób nawilżyć naszej cery więc wymagają użycia kremu lub serum, aby uniknąć uczucia nieprzyjemnego ściągnięcia.

Wybór odpowiedniego kosmetyku do demakijażu to sprawa bardzo indywidualna i zależna od potrzeb naszej cery. Jedna z nas wybierze mleczko, a inna płyn micelarny. Ważne jest jednak systematyczność i codzienne, dokładne oczyszczanie dzięki, któremu unikniemy przykrych niespodzianek na naszej twarzy.