naturalne kosmetyki do makijażu

Naturalne i wegańskie kosmetyki

Coraz więcej osób, które stosuje dietę roślinną i wegańską, zaczyna szukać marek kosmetycznych produkujących produkty do higieny osobistej i kosmetyków właśnie o naturalnym i wegańskim składzie. W rezultacie wiele firm zaczęło oznaczać swoje produkty jako wegańskie. Ale czym dokładnie są wegańskie kosmetyki? Skąd wiemy, że te produkty w swoim składzie nie mają nic pochodzenia zwierzęcego? Wegańskie produkty kosmetyczne nie zawierają żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego ani pochodnych zwierzęcych. Składniki pochodzenia zwierzęcego często występują w naszych produktach do makijażu, kąpieli i ciała oraz produktach do pielęgnacji włosów. Może to być wszystko, co pochodzi bezpośrednio lub pośrednio od zwierzęcia. Składniki zwierzęce stosowane w produktach kosmetycznych można uzyskać zarówno od zwierząt żywych, jak i martwych. Niektóre składniki pochodzą z resztek ubitych zwierząt. Składniki pochodzenia zwierzęcego można uzyskać od żywych zwierząt, tak jak wosk pszczeli, miód, szelak i lanolina. Dostawcy twierdzą, że jest to naturalny proces i nie szkodzi zwierzętom ale kosmetyki wegańskie unikają tych wszystkich składników pochodzenia zwierzęcego. Osobiście coraz częściej sięgam po produkty, które mają oznaczenia, że są wykonane z naturalnych składników, oraz, że ich skład jest w 100% wegański.

Naturalne kremy do twarzy

W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na kosmetyki naturalne do twarzy drastycznie rośnie. Wiele osób decyduje się na kupno kosmetyków z oznaczeniami, które mówią nam, że kosmetyk nie zawiera SLS, sztucznych barwników i silikonów. Coraz mniej konsumentów jest skłonnych narażać się na nieznane masy syntetycznych składników, które składają się na dzisiejsze konwencjonalne kosmetyki. Kosmetyki konwencjonalne to kategoria kosmetyków, która zawiera wszystkie produkty, które są zgodne z prawem do celów kosmetycznych, niezależnie od tego, czy zawierają hormony, wywołują alergie, a nawet zawierają potencjalne substancje rakotwórcze. Dlatego też rośnie grupa kremów do twarzy, które na swoim opakowaniu chwalą się liczbą 97 lub 98 % składników naturalnych. Również wiele polskich marek zaczęło zajmować się produkcją naturalnych kosmetyków. Od jakiegoś czasu, ja również zaczęłam stosować kosmetyki wegańskie oraz te pochodzenia naturalnego. Wybrałam dla siebie lekki nawilżający krem do twarzy, który w swoim składzie ma, aż 98,8 % składników pochodzenia naturalnego i produkowany jest przez polska markę. Jest świetny i dlatego polecam wszystkim testowanie polskich naturalnych kosmetyków.

naturalne kosmetyki do makijażu

Wegańskie i naturalne kosmetyki do włosów

Tak samo jak kosmetyki do twarzy, rośnie w siłę grono wegańskich i naturalnych kosmetyków do włosów. Wśród nich znajdziemy szampony, odżywki, maski oraz olejki do włosów stworzone z produktów pochodzenia roślinnego. Firmy produkujące takie kosmetyki stawiają przede wszystkim na ekologię i prostotę, a na opakowaniach ich kosmetyków widnieje krótki i szczegółowy opis składu produktów. Kosmetyki wegańskie są produkowane przy zachowaniu etycznych zasad, używają wyłącznie naturalnych składników oraz nie wykorzystują zwierząt. Działają zgodnie z prawem i etyką. Przynajmniej tak chwalą się w swoich spotach reklamowych. W drogeriach często widzimy półki wypełnione tylko naturalnymi kosmetykami. Jeśli chodzi o naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów, ja wybieram te, których formuły są wegańskie, wtedy mam pewność, że nie są testowane na zwierzętach. Uwielbiam moje ostatnie odkrycie czyli serum do włosów z olejkiem lawendowym, miętowym, rozmarynowym oraz ekstraktem z lnu. Wszystkie te składniki są pochodzenia naturalnego, a moje włosy dzięki niemu są nawilżone, piękne i błyszczące. Pozbyłam się problemu z łupieżem oraz z puszeniem się włosów.

Najlepsze naturalne kosmetyki do makijażu

Idąc za ciosem, również firmy produkujące kosmetyki do makijażu, zaczęły produkcję ich naturalnych wersji. Coraz więcej marek produkujących kosmetyki kolorowe wprowadza do swoich szaf, również takie pochodzenia naturalnego. W tym momencie znajdujemy już wszystkie kategorie produktów zarówno wegańskich jak i naturalnych pośród kosmetyków do makijażu. Istnieją podkłady, pudry, pomadki, błyszczyki, cienie do powiek, lakiery do paznokci, rozświetlacze, róże i bronzery. Dosłownie wszystko czego potrzebujemy do stworzenia pięknego, pełnego makijażu. W ofercie takich marek znajdziecie duży wybór produktów zawierających bezpieczne dla zdrowia składniki pochodzenia naturalnego,a wiele z tych produktów posiada międzynarodowe certyfikaty ekologiczne.