Olejowanie włosów i wszystko co musisz o nim wiedzieć

Piękne, zdrowe włosy są atrybutem każdej zadbanej kobiety. Aby włosy były mocne i lśniące należy odpowiednio o nie dbać. Tak naprawdę proste zabiegi wykonywane w zaciszu domowym są w stanie dokonać cudu na głowie. Jednym z takich zabiegów jest olejowanie za pomocą olejków pozyskiwanych z różnych roślin.

Olejowanie włosów – zalety

Olejki są produktem kosmetycznym, który stosunkowo zawiera niewiele dodatków chemicznych, co sprawia, że olejki same w sobie są doskonałym źródłem substancji odżywczych. Włos jak i każdy inny element naszego ciała kocha to co naturalne a oleje właśnie takie są. Dlatego też zabieg olejowania włosów ma mnóstwo zalet. Po pierwsze nie wymaga on dużego nakładu pracy i narzędzi. Spokojnie można go wykonać w zaciszu domowym. Pozwala na maksymalne przekazanie w strukturę włosów potrzebnych substancji odżywczych. W bardzo krótkim czasie włosy zmieniają swój wygląd, są zdrowsze i lepiej się układają. Sama struktura włosa staje się jednolita i odporna na wszelkie negatywne czynniki. Oleje są produktem ogólnodostępnym i niedrogim, odpowiednim na każdą kieszeń.

Olejki do włosów – rodzaje

Ze względu na skład chemiczny można wyróżnić oleje nasycone, jednonienasycone oraz wielonienasycone. Wybór odpowiedniego oleju zależy od struktury danego włosa. Oprócz tego warto rozeznać się czego potrzebują włosy, a mianowicie nawilżenia, odżywienia czy też może regeneracji. Także wybierając odpowiedni preparat należy odpowiedzieć sobie na powyższe pytanie. Tylko w takim przypadku można uzyskać najlepszy efekt zabiegu olejowania.

Olejowanie włosów olejem kokosowym

Jednym z najbardziej popularnych olejów jest olej kokosowy. Nic w tym dziwnego z uwagi na fakt, że jest to nieco egzotyczny olej, który stał się łatwo dostępny na rodzimym rynku. Olej kokosowy ma gęstą i jednolita konsystencję. W postaci nierafinowanej – najbardziej odpowiedniej do pielęgnacji włosów, ma piękny kokosowy zapach. Sam olej bogaty jest w mnóstwo witamin i substancji odżywczych. Dlatego też stał się tak popularny w pielęgnacji skóry czy włosów. Dodatkowo jest niedrogi, dość duże opakowanie można kupić za około 30 zł. Po zastosowaniu tego oleju włosy stają się mocne, lśniące i piękne. A na efekty nie trzeba długo czekać, już po kilku zastosowaniach widoczne są pozytywne rezultaty stosowania.

Oliwa z oliwek na włosy

Jak się okazuje oliwa z oliwek nie jest produktem, który króluje wyłącznie w kuchni. Jej dobroczynne działanie można również wykorzystać w pielęgnacji włosów. Najlepiej sprawdzi się w odnowie włosów suchych i zniszczonych. Oliwa z oliwek doskonale nawilża i wzmacnia strukturę włosa. Sprawia, że włosy stają się gładkie, lepiej się układają i przestają nadmiernie wypadać. Najlepiej wybrać oliwę wysokiej jakości w ciemnej butelce, a wtedy na efekty nie trzeba będzie czekać zbyt długo.

Jak olejować włosy?

Zabieg olejowania warto zaplanować na dzień mycia włosów. Wybrany olej nakłada się na całą powierzchnię włosów oraz niekiedy skórę głowy. Warto połączyć aplikacje z delikatnym masażem. Następnie zawijamy włosy w ręcznik i tak pozostawiamy na kilka godzin. Po upływie odpowiedniego czasu zmywamy olej za pomocą ulubionego szamponu.