peeling do włosów

Peeling do włosów – fenomenalny sposób na oczyszczenie skóry głowy

Wiele słyszy się o zaletach peelingowania skóry na twarzy i ciele. Poza właściwościami oczyszczającymi peelingi mają złuszczające działanie na martwy naskórek. Regularnie peelingując naszą skórę możemy pozbyć się niechcianego cellulitu i tzw. pomarańczowej skórki. W efekcie nasza skóra będzie gładka, nawilżona i promienna. Jak się okazuje peeling można wykonywać również na skórze głowy, usuwając z jej powierzchni martwy naskórek, nadmiar sebum, łupież i wszelkie stany zapalne. Mówię, że można, ale tak naprawdę powinno się to robić raz na jakiś czas… Wiele osób o tym nie wiem, dlatego trochę o tym opowiem.

Peeling głowy – zalety dla skóry i włosów

Jak się okazuje większość z nas pamięta tylko o pielęgnacji swoich włosów, stosując specjalistyczne kosmetyki, oleje i suplementację. Zapominamy jednak o skórze głowy, która jest bardzo istotna dla zdrowej kondycji włosa. Wielu osobom przypomina się, że należy dbać o skórę na głowie, dopiero w przypadku różnych dolegliwości , takich jak np. wypadanie, łamliwość włosów, swędzenie skóry głowy, czy łupież. Zaczynamy wtedy reagować kupując profesjonalne szampony, oleje i wcierki. Jednak nie jesteśmy świadomi, że zacieramy problem, a nie pozbywamy się go. Agresywne kosmetyki mogą bardzo podrażnić naszą skórę głowy dając skutki na bezbronnych włosach. Niewłaściwie oczyszczona skóra głowy, zatkane pory, nadmiar naskórka i wszelkie zanieczyszczenia powodują zapychanie porów włosowych, co przyczynia się do tego, że nasze cebulki nie dostają odpowiedniej ilości tlenu i nie mają możliwości na wymianę komórkową. Dlatego regularne wykonywanie peelingu i masażu skóry głowy jest bardzo ważne. Główne zalety peelingowania głowy to:

• regulowanie pracy gruczołów łojowych;
• stymulowanie włosów do wzrostu;
• usuwanie martwego naskórka i sebum;
• przedłużenie świeżości naszych włosów;
• pozbycie się łupieżu;
• zapobieganie nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów;
• poprawa krążenia w skórze głowy…

Peeling do skóry głowy, czy szampon oczyszczający?

Różnica między peelingiem do skóry głowy, a szamponem oczyszczającym jest ogromna, ponieważ peeling służy zdrowiu, dotlenieniu i odżywieniu skóry głowy, natomiast szampon tylko zmywa z włosów resztki kosmetyków i produktów służących do ich pielęgnacji. Stosowanie peelingów nie wyklucza używania szamponów oczyszczających. W sklepach nawet można dostać takie szampony dwa w jednym, które polecam wszystkim, ponieważ podczas jednego mycie włosów nasze włosy i skóra mają podwójną pielęgnację.

peeling głowy

Peeling do włosów – domowy sposób

Najlepsze jest to, że peeling do skóry głowy, ale także do twarzy i ciała możemy wykonać w domu z naturalnych składników. Wtedy mamy stu procentową pewność, że nie znajdą się tam agresywne substancje chemiczne, które mogą wywołać podrażnienia. Najpopularniejszym składnikiem peelingującym jest kawa. Można dodać kilka łyżek jej fusów do naszego ulubionego szamponu. Kofeina w niej zawarta stymuluje cebulki i pobudza włosy do wzrostu. Kolejnym składnikiem domowego peelingu jest cukier, który także można wymieszać z szamponem. Świetnie złuszcza martwy naskórek i pozbywa się nadmiaru łoju. Jest on idealny dla osób z wrażliwą skórą.