Szczotkowanie ciała – dlaczego warto?

Szczotkowanie ciała to świetny sposób na detoks skóry na całym ciele. Zależało mi na tym, aby osiągnąć niemal natychmiastowe efekty i przede wszystkim, żeby utrzymały się na długo, więc szczotkuję się codziennie. Pomaga mi to też w oczyszczeniu ciała z toksyn. Dlaczego jeszcze warto się szczotkować?

Na pewno znasz takie pojęcie jak peeling. Zazwyczaj pojawia się w domowej kosmetyczce w formie żelu pod prysznic lub płynu do twarzy. Ja chętnie wykorzystuję jako peeling właśnie szczotkowanie. Pomaga mi w złuszczaniu martwego naskórka, który zazwyczaj gromadzi się na ciele. Zauważyłam, że moja skóra stała się bardziej napięta, gładka i miękka. Dużo lepiej działają też kremy nawilżające, mocniej wchłaniają się w skórę.

Często z powodu pracowitego dnia, trudno znaleźć mi czas na relaks. Szczotkowanie dało mi możliwość odprężenia i rozluźnienia mięśni. Koniecznie spróbuj sama i zobacz, jak dodaje energii! Zauważyłam też, że pora dnia wpływa na efekty. Kiedy szczotkowałam się rano, przez resztę dnia byłam zdrowo pobudzona, jeśli robiłam to wieczorem, mogłam wsmarować ulubiony balsam lub olejek, co wzmocniło jego działanie.

Na czym polega szczotkowanie ciała?

Szczotkowanie ciała polega na złuszczaniu martwego naskórka specjalnie przystosowaną do tego szczotką. Traktuję to jako formę masażu skóry, przez co poprawia mi się krążenie. Możesz dowolnie wybrać porę dnia na szczotkowanie.

Mój sposób na szczotkowanie to przede wszystkim wykonywanie kolistych ruchów. Pamiętaj, aby zawsze były skierowane do serca, od dołu do góry. Ja zawsze zaczynam od łydek i ud, a kiedy lekko się zarumienią, przechodzę do brzucha. W przypadku szczotkowania rąk, zacznij od nadgarstków, potem przejdź na ramiona i w końcu zajmij się barkami. Klatkę piersiową możesz pominąć, skóra może być tam zbyt wrażliwa.

Nie wolno przyciskać szczotki do ciała zbyt mocno. Traktuj swoje ciało z wielką czułością i delikatnością. Po zakończeniu szczotkowania biorę zazwyczaj szybki prysznic, aby zmyć z siebie cały złuszczony naskórek.

Szczotkowanie ciała na sucho – efekty

Tak naprawdę pięć minut szczotkowania dziennie wystarczy. Optymalny masaż powinien trwać maksymalnie do 20 minut. Efekty zauważalne są naprawdę szybko!

Jeżeli nadal nie przekonałam Cię do rozpoczęcia szczotkowania, pomyśl, że pomoże to w walce z cellulitem oraz zapobiegnie rozstępom. Masaż pobudza układ limfatyczny, co wpływa na lepsze pozbywanie się toksyn, które gromadzą się w naszych ciałach. Dzięki temu, że skóra będzie lepiej ukrwiona, będzie bardziej odporna również na rozciąganie, czyli właśnie na powstawanie rozstępów.

Z własnych obserwacji mogę dodać też, że skóra jest mniej przesuszona i przede wszystkim gładka. Również włoski po depilacji nie wrastają, co ułatwiło mi codzienną pielęgnację. Efekty na pewno będą lepsze, jeśli zadba się też o dietę i aktywność fizyczną.

Jaka powinna być szczotka do wykonywania masażu skóry na sucho?

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych można znaleźć wiele rodzajów szczotek przeznaczonych do masażu na sucho. Najlepiej sprawdzą się te z naturalnym włosiem, np. z włóknami z Agawy. Taki rodzaj włosia na pewno nie podrażni skóry.

Długość rączki można dopasować do własnych preferencji. Długa świetnie sprawdzi się przy masażu nóg, a krótsza będzie lepsza przy szczotkowaniu brzucha. Ja wybrałam swoją przymierzając ją do ręki, liczy się to, aby wygodnie się ja trzymało. Szczotkowanie ciała to przede wszystkim relaks!