Zmień kolor swoich włosów – kilka słów o farbowaniu

Dla wielu kobiet ich naturalny kolor włosów, zdecydowanie nie jest zbyt atrakcyjny. Większość Polek posiada kolor znajdujący się gdzieś pomiędzy ciemnym blondem, a jasnym brązem. Wiele osób określa go jako kolor “mysi” kolor włosów. Z tego względu każdego roku mnóstwo kobiet decyduje się na ich koloryzację.

Jak poprawnie farbować włosy?

Najważniejszy jest oczywiście na samym początku wybór koloru, który powinien być przede wszystkim dostosowany do karnacji. Warto również zastanowić się nad rodzajem wybranej farby. Często kuszące mogą być niskie ceny, jednak ostatecznie zdecydowanie najważniejsza jest trwałość farby i jej skład. Przed rozpoczęciem malowania włosów, warto przeprowadzić również odpowiedni test, próbę uczuleniową. Nałożenie farby na skórę może początkowo wywołać pieczenie, które jest reakcją dość naturalną. Jeśli jednak nie będzie ono mijać, z takiej farby zdecydowanie warto zrezygnować.

Przed farbowaniem włosów, warto również przez 2-3 dni ich nie myć. Wówczas na włosach wytworzy się ochronny płaszcz lipidowy, który jest w stanie lepiej zabezpieczyć je przed działaniem farby. Najlepiej jest korzystać oczywiście z gotowych mieszanek farb. Jeśli jednak chcemy uzyskać swój własny, niepowtarzalny kolor, to zdecydowanie należy rozważnie je mieszać.

Sami farbowanie zaczyna się od mieszania poszczególnych składników. Takiej farby należy użyć od razu, ponieważ im więcej czasu upływa, tym gorsze może później być jej działanie. Może ona po prostu nie dać zamierzonego efektu. Włosów podczas ich farbowania nie powinno się przegrzewać, przykładowo zakładając jakiś czepek na głowę. Farba powinna zostać na włosach tak długo, jak zaleca producent. Nie powinno zostawiać się jej na dłużej.

Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Farba przede wszystkim dobrze rozpuszcza się w tłuszczach. W celu jej usunięcia warto zatem użyć między innymi oleju kokosowego czy też delikatnej oliwki. W ostateczności można skorzystać również z oliwy z oliwek, nasączając nią wacik. Alternatywnym sposobem może okazać się również skorzystanie z płynu o demakijażu. Jednak płyn ten przede wszystkim powinien być przeznaczony do makijażu wodoodpornego. Wówczas jest on bardziej skuteczny, a jego działanie szybkie.

Na uszach i szyi można również użyć zmywacza do paznokci. Nie powinno się jednak stosować go na skórze twarzy. Ma on bowiem silne działanie i przede wszystkim ma wysuszający wpływ na skórę.

Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Jest wiele sposobów, które mogą pomóc w rozjaśnieniu włosów. Jednym z najpopularniejszych, jest użycie do tego cytryny. Należy wymieszać ją w proporcji 1:1 z wodą. Następnie przelać powstały płyn do butelki z atomizerem i rozpylić całość na umyte włosy. Następnie zawinąć je w turban na około 20 minut. Taki zabieg należy powtarzać do momentu, aż efekt zostanie osiągnięty. Włosy można skutecznie rozjaśniać również z użyciem rumianku, miodu czy też piwa. Warto dostosować metodę do składników, które najczęściej posiada się w swoim domu, ponieważ metody te zazwyczaj należy regularnie powtarzać.